نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان چیست و چگونه انجام می شود؟ هرگاه از کنار ساختمان عبور می کنم می بینم که گذر زمان گرد و غبار و برف و باران، شره آب، آلودگی هوا(که لایه ای از مواد خورندۀ اسیدی روی سنگ نماها جمع می شود) چطور نمای ساختمان را از زیبایی انداخته و چطور ظاهر و تمیزی ساختمان را تحت تاثیر قرارداده وسبب کثیفی سازه ها می شود…

با خود فکر می کنم حالا چه کار کنیم؟ چطور ساختمان را تمیز کنیم ؟ چطور نمای ساختمان را دقیقاً قسمت هایی که امکان دسترسی به آن نیست را تمیز کنیم؟

اگر آلودگی نماها به موقع شسته نشوند چه اتفاقی می افتد؟

این آلودگی که می تواند از لایه هایی با جنس اکسیدنیتروژن، اکسیدسولفور،اسیدکربنیک، اسید نیتریک … باشد چنانچه در موقع مناسب شسته نشوند، به جز زشت شدن نمای ساختمان و سازه ها با نفوذ این آلودگی ها به لایه های پایینی سبب از بین رفتن این لایه ها شده و به تدریج دوام و عمر نمای ساختمان را کم می کند.

تا اینکه با شرکت های خدمات کار در ارتفاع آشنا شدم… یکی از خدمات آنها )دقیقاً نماشویی بود!!!

تمیزکردن و شستشوی شیشه ها و باقی قسمت های نما و ظاهر بیرونی ساختمان و سازه های شهری به اصطلاح نماشویی گفته میشود. شستشوی نما یا نماشویی، در زیباسازی نمای ساختمان سهم زیادی داشته و هرچه ساختمان و سازه تمیزتر باشد، منظرۀ جذابتر و چشمنواز تری خواهد داشت.

نمای ساختمان شامل چه مواردی می شود؟ مصالح مختلف، سازه اصلی نما، معماری و طراحی نما، پنجره ها و شیشه ها (عامل اصلی تامین نور خورشید در ساختمان). اینکار میتواند به صورت دستی انجام شود. یا از ابزاهای متفاوت شستشو یا به صورت های مختلف استفاده می شود. امروزه این عملیات با فنآوری های جدید مکانیزه شده اند.

قیمت نماشویی ساختمان

هزینه این کار که یکی از انواع خدمات کار در ارتفاع محسوب می شود متفاوت است. قراردادهایی که برای انجام این کار انجام می شود مختلف بوده و نسبت به دشواری کار، و … مشخص می شود. پرداخت دستمزد می تواند به صورت نقدی و یا حتی به صورت سازو کارهای رسمی انجام شود. زمانی که داربست از کار حذف می شود و از طناب برای این کار در ارتفاع انجام می شود، به طور قطع از قیمت نماشویی کم می شود حتی ممکن است به نصف برسد.

مجوز کار در ارتفاع

شرکت ارائه دهنده خدمات کار در ارتفاع باید مجوز های لازم را داشته باشد. کارگران و تکنسین های این شرکت ها باید از آموزش های لازم برخوردار باشند و تجربه انجام کار را داشته باشندو روش انجام کار را به خوبی فرگرفته باشند و در پروژه های مختلف از آنها استفاده کرده باشند.

شرکت تهران راپل با بهره گیری از نیروهای جوان و متخصص این امر توانسته پروژه های متعددی را انجام دهد.

انواع شستشوی نما

شستشوی نما به دو شکل دستی و واتر جت انجام می شود. اجرای هر کدام از این روش ها باید پس از ارائه مشاوره یا صحبت با کارشناسان تهران راپل انجام می شود اما در اینجا به صورت کلی به آنها اشاره می کنیم.

جهت شستشوی نماهای سنگی از دستگاه واترجت استفاده می شود و شستشوی نما البته در موارد مختلف متفاوت خواهد بود.

مثلاً شستشوی نماها از جنس کامپوزیت با شستشو از جنس نماهای سیمانی متفاوت خواهد بود. نیز تمیز کردن نمای آجر و یا سنگ های تیشه ای از واترسندپلاست استفاده می شود. سبک بودن نمای کامپوزیت سبب سرعت بخشیدن به پروژه می شود.

البته باز هم تاکید می کنیم انتخاب این روش ها پس از تماس شما و ارائه اطلاعات کامل و مشاوره رایگان با کارشناسان تهران راپل انجام می شود.

نماشویی با طناب در کرج و تهران

یکی از مهمترین و پرکاربردترین روش های نماشویی، اجرای این کار با استفاده از طناب است. این یکی از روش هایی است که برای ساختمان هایی با ارتفاع بلند اجرا می شود. در این روش که جدید بوده و بسیار پرکاربرد نیز میباشد نحوه شستشو به نوع نما بستگی دارد. این روش جایگزین بسیار مناسبی برای روش های سخت تر مثل استفاده از داربست و کلایمر میباشد.

این کار جذابیت و فواید زیادی در تمام نقاط دنیا دارد. دیگر وقت زیادی برای جستجوی داربست و یا دیگر وسایل کمکی از این قبیل تلف نمی شود. این کار سبب صرفه جویی زیاد در هزینه ها و زمان می شود.

نما شویی شیشه

بخشی از کار نماشویی مربوط به شیشه می شود، به این دلیل که اکثریت نمای ساختمان ها از جنس شیشه ها می باشند. بنابراین نماشویی شیشه و آجر بسیار رواج دارد.

خدمات نما شویی

شستشوی نمای ظاهری ساختمان و خدمات مربوط به این کار که جزء مشاغل کار در ارتفاع محسوب می شود در شهرهای بزرگ که شامل برج ها و ساختمان های بلند میباشد جز جدایی ناپذیر کارهای این شهرها میباشد.

نحوه شستشوی نمای ساختمان

این کار به این صورت انجام می شود که تیم های پیچ رولپلاک نما، با استفاده از طناب این کار را انجام می دهد که می توان با این روش تمام نقاطه و مکان هایی که در دسترس نیستند را تمیز می کنند. برای برج های بلند نما شویی بدون داربست با طناب پیشنهاد می شود.

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)